NEYİN YAŞI ?

saat.

Neyin yaşı geldi Celal? Okumak için neyin yaşı geldi? Aileden ayrılmanın, evlenmenin mi?

Birkaç yıl sonra evlenme, baba olma, aile kurma isteğine, işsizliğinin ya da yapacağın işin engel olacağını düşünüyorsun. Doğru aslında. Okumak bunun yarışı haline geldi. Sanki en iyi yerde okuyan en mutlu aileyi kuracakmış gibi. Oysa okumak yalan, evlenmek, aile yalan, var olmak… Gördüğün her şey yalan da, başına nadiren gelen şeyler gerçek. Sevmek gibi. Buna başka ne benzetilir bilmiyorum ama sevmek gibi.

İlerisi için faydası olacağı söylenir, umut edilir. Beklentimiz budur, bunun için yaptıklarımız. İlerisi için.

-Lise yılları-

TH

4 responses to “NEYİN YAŞI ?

 1. Merhaba blogger dostum,
  “Son İki Gün…ve bambaşka bir yol” yazımda aynı konuya değinmiştim ve her şey yalan; nerede okursan oku, kimle evlenirsen evlen, hangi yolu seçersen seç hissedeceğin duygular hep aynı – mutlluk mutluluk, mutsuzluk mutsuzluk hep. Yapay zeka filminde bilinçler konuşuyor ya son sahnelerde ben duygular konuşacak diyorum.

  Liked by 1 kişi

  • Canım Burçak Şenler,
   O yazınızı da okuyacağım. Zamanla bütün yazılarınızı okuyacağım. Duygu meselesini de aşk üzerine yazacağım yazıda işleyeyim elimden geldiğince olur mu? Söz konusu insan, eksik yaratılan ama karmaşık yapıda olan, bilimin bile tanımlamakta yetersiz kaldığı bir varlık olunca söyleyecek çok şey oluyor. Tabi insan hep geldiği noktadan konuşuyor. Gideceği nokta ise belirsiz… Ama kesin olan birşey var: insanı bilime dahi tanıtan sanat. Sanattaki düşüncelerin altından dahi yoğun duygular çıkıyor, hayatın insana nasıl hissettirdiği… Görüşmek üzere Burçak Şenler 🙂

   Liked by 1 kişi

   • Tabi tabi!.. Bekliyorum yazınızı. Ne bileyim heyecanlandım, yazılarımı okuyun demek değildi amacım duygudaşlık yakalayınca… İşte öyle!
    Ben yazılarımı cumartesinin ilk saatleri yayınlıyorum. Benim ki de aşk bu hafta ama hiç bilimsel değil…

    Liked by 1 kişi

    • Yazılarınızı çok sevdiğim için okuyacağım, zaten aklımda olan birşey, siz söylediğiniz için değil, içiniz rahat olsun :). Belki yazılarımız birbirini tamamlayacaktır. Bakalım, ben de merak ediyorum.

     Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s