Beklenti: Gitmek

giden

Başkalarının rahatlıkla mutlu olabildiği şeylerden bile rahatsızlık duyuyor olmamız, hayattan beklentimizin olduğunu mu gösterir?

Başkalarının mutluluğundan rahatsızlık duymadığımız anlaşılıyor değil mi? Mutlu oldukları o şeylerden, onlar gibi bizim mutlu olamamamızdan bahsediyor olduğumuz? Anlaşılamıyorsa başa dönmem gerek, çok zor.  Yürüdüğüm yolun başına dönmek çok zor. Yeniden, sıfırdan, her şey, herkes için berrak olana kadar, inandırana kadar, savaşarak bazılarıyla, en çok da kendimle, beklemek yeniden birileri olsun diye, paylaşmak için özü… Kalsın. Madem hayata bir kez geliyoruz, yanlış anlaşılmaları düzeltmek uğruna mı çabalamak lazım, yoksa az sayıda anlayanla hiç durmadan çok sayıda anlayabilecek olana doğru mu gitmek lazım? Gitmek lazım. Öyle ya da böyle gitmek.

Tutsak  Hür

4 responses to “Beklenti: Gitmek

  1. Gönlünüze sağlık.. Yazınız aklıma Kaan Çaydamlı’ nın “Yol” şiirini getirdi. Evet dediğiniz gibi durmak ya da yavaşlamak yerine bizi hızlandıracaklarla yola devam etmek lazım. Zaman çok değerli, ulaşılacak nokta da öyle.

    Beğen

    • Yorumunuz için teşekkür ederim, geç gördüm ne yazık ki :(. Sitem oldukça yeni, yabancı sayılırım. Bu sebeple teknik düzenlemelere de devam ediyorum zaman zaman.

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s